עוברים בירוק -טיפים למעבר דירה

עוברים בירוק -טיפים למעבר דירה בדרך הירוקה

1. קרובים קרובים: לא תמיד זה אפשרי, אבל יותר אקולוגי לעבור למקום קרוב, גם כי השינוע יותר זול ופחות בזבזני, גם כי חברים שכבר רכשתם לא נעלמים ואולי אפילו יכולים לעזור, וגם כי אפשר לחזור לקחת דברים ששכחתם, רק תחסכו ב"הלוך ושוב", זה בכל זאת פחמן דו חמצני שיוצא מהמנוע שלכם.

2. אריזות: משיגים כמה תיקים גדולים או רוכשים שקי פלסטיק ענקיים עם  שהם פופולריים בכל מקום. השקים והתיקים הם רב-פעמיים וניתן לארוז בהם בגדים ומצעים, וילונות וכריות, אוכל וכו'. זה מייצר הרבה פחות זבל וזה רב שימושי. יש לנו שקים שעוברים בחבר'ה ובין המשפחות כל פעם כשמישהו צריך להעביר את הדירה שלו, וכשאין עוברים, זה משמש בטיולים או באכסון בגדי חורף-קיץ שאינם בעונה.

גם קרטונים יכולים לשמש ליותר ממעבר דירה אחד, כך שתוכלו להגיד לחברת ההובלה שהם יכולים לחסוך עליכם קרטונים עם הכיתוב "אבשלום מעביר לכם את הדירה" וכו'. ואחרי שעברתם, לאסוף את הקרטונים הטובים ולשמור לאחותכם שצפויה לעבור לבית חדש.

3. צרכנות ירוקה: כולנו מחכים לפסח או למעבר דירה כדי לזרוק המון דברים שאגרנו ולהתחדש ברכוש חדש.עשו חושבים כשאתם עושים העברות, וכדאי שהחושבים ייעשו לשני הכיוונים. האם יש דברים שבמקום לזרוק יתכן שמישהו שאתם מכירים יצטרך- הכינו לו ארגז, כך גם תעשו מישהו מאושר ותחסכו לו קניה, וגם תחסכו קצת נפח בזבל שלכם. וחושבים לצד השני: חפצים ורהיטים לא תמיד יכולים להמשיך בתפקידם הקודם בדירה החדשה. תתפלאו לראות איך, עם קצת יצירתיות, אפשר לעשות להם הסבה מקצועית. ארון נעליים הפך למזווה ושלל פסטות, קופסאות שימורים ומגבות מטבח מצאו בו מקום מפלט. מתקן דיסקים הפך לארונית בחדר האמבטיה בה מיקמנו את כל הדברים הקטנים שצריך ליד הכיור.

אתם עוברים מדירה שיש בה המון מקומות אחסון לדירה שצריך לייצר בה קומות אחסון חדשים. לפני שאתם רצים לקנות ארונות, בררו מה אפשר להשיג יד שנייה במצב טוב. אני גיליתי שהארון שקיבלתי לבת-מצווה, שעמד מנומנם בחדר ילדותי, יתאים לי מאוד בבית החדש. הוא עבר ועכשיו הוא נראה צעיר ב-20 שנה. אפשר גם תמיד לשים סוכן חכם שיחפש לכם מציאות באגורה.

מדפים, ארונות וריהוטים למיניהם נזרקים חדשות לבקרים לרחובות. טרם המעבר, פקחו עיניכם ואספו פריטים שווים אל ביתכם, אי אפשר לדעת מתי תצטרכו אותם וכמה כסף תחסכו בגלל שעצרתם טרמפ לכוננית זרוקה. ובסופו של דבר, אם חשקה נפשכם במוצר שלא נמצא ברחוב או בבית ההורים, גשו לבעל המקצוע הקרוב למקום מגוריכם, והזמינו ממנו, כך תתמכו בעסקים קטנים ובקהילה המקומית.

4. קהילה: לפני, אחרי או בזמן המעבר, אספו את כל הדברים שאתם כבר באמת לא צריכים, חפצים שלא באו לידי שימוש בשנים האחרונות ורק תפסו מקום, זיכרונות שאתם כבר לא זוכרים ממי קיבלתם וכנראה שכבר לא תזכרו, וערכו garage sail מפואר. אם לפני המעבר- תוכלו לבקש ממי שבא עזרה באריזות ובהובלה. אם לאחר המעבר- תוכלו בוודאי למכור עוד דברים שחשבתם שתזדקקו להם אבל הם הוכיחו אתכם על טעותכם. הפכו את האירוע לאירוע קהילתי, הזמינו עוד מישהו למכור את מצרכיו / מוצריו, הכריזו על שוק החלפות או שוק  והכירו חברים חדשים. אולי אפילו תרוויחו כמה גרושים.
והעיקר שיהיה מעבר קל !

כתיבת תגובה