טיפים למכירת בית

טיפים למכירת בית

לפני שאתם נפרדים מביתכם הישן ואצים  קדימה למלא את כל חלומותיכם בבית החדש -נותר דבר אחד עיקרי וחשוב שעלול לעקב ולסבך את המעבר -אין מנוס צריך לדאוג למכירת הבית הישן .

לצורך המכירה נדרשות מכם כמה פעולות הדורשות תשומת לב ולעתים קרובות גם הוצאה כספית נוספת .

וזאת על מנת שתקבלו את הרווח  המקסימלי הכספי ממכירת הבית הישן  -הבית נדרש להראות במיטבו .

ייתכן שיידרשו שינויים "קוסמטיים "כגון :סתימת חורים ,אטימת סדקים וצביעה מחודשת של קירות הבית .

כאשר אתם ניגשים לבחירה של פלטת צבעים עבור הקירות ,הייתי ממליצה ללכת על גוונים ניטרליים  ובהירים ,צבעים נועזים מידי יכולים ליצור הסתייגות מסיימת עבור קונה פוטנציאלי .

אני ממליצה לעשות בדק בית ,ורצוי לעשותו עם איש תחזוקה שאתם סומכים עליו להכין רשימה של דברים הדורשים תיקון כגון :רשתות של חלונות קרובות ,דלתות מתקלפות או מלאות מדבקות ,רטיבות וכד' ולדאוג לתקנם במעוד מועד.

במידה ולא תשימו דגש על הפרטים האלה יש סיכוי רב שקונה הפוטנציאלי התרשם לרעה מהתחזוקה הכללית של הבית דבר שיוריד לו אוטומטית את מוטיבציות הרכישה .

רצוי לערוך סדר וארגון כללי בכל חדרי הבית למיין ולהוציא חפצים מיותרים כגון ;נעליים בגדים משחקי קופסה ,ספרים וחפצים מקולקלים או שבורים .כתוצאה מעצם הסדר הזה אתם בעצם תעברו לבית החדש רק עם החפצים הנחוצים לכם ושנית התוצאה לפינוי החפצים המיותרים יגרום לכך שהבית יראה נקי ,פחות עמוס =מרווח יותר ומזמין .

דבר חשוב שצריך לדאוג זה להרחיק מפגעים תברואתיים -בכדי שלא יוצר מצב שהקונה הפוטנציאלי תברח מהבית (בכוונה כתבתי בלשון נקבה ) .

בנוסף ביום שבאים קונים פוטנציאלים לראות את הבית ,במידה ויש בבית בעלי חיים לא ידידותיים תדאגו לקשור אותם או להרחיק אותם מהבית  בכדי להימנע ממקרים לא נעימים .

כאשר מגיע הקונה יש לדאוג שהבית יראה במיטבו ,זאת אומרת מסודר מאורגן אטרקטיבי  ונקי .

במידה והבית מור הייתי דואגת להראות בשעות היום ,לדאוג שחלונות פתוחים לרווחה ,גם שיהיה מאוורר.

במידה והבית נבנה כך שכיוון השמש איננה מיטיבה עימו  עדיף להראות את הבית בשעות אחה"צ ערב אך לדאוג שהבית מואר על תחסכו בהדלקה של תאורה ודאגו שהוא מואר היטב .

מיד. סוף לא פחות חשוב -ריח ,אם אתם חולקים יחד בית עם סוגים שונים של בעלי חיים ,בדרך כלל הריח שלהם מורגש בכל פינה של הבית ,הוסיפו מטהרי אויר ,ניתן לרכוש אותם בכל סופר.

במידה ויש לכם בית צמוד קרקע ויש גם גינה כדאי גם לעשות לה "מתיחת פנים "גיזום צמחים המפריעים למעבר ,פינוי גזם יבש וכד'.אפשר להיעזר בגינה ולעשות קטיף של פרחים רעננים וריחני ולהוסיף בכל מיני מקומות מרכזיים בבית .כמו כן אפשר לקטוף פירות במידה ויש עצי פרי ולהניח בקערה .

 כאשר עושים סיור לקונה ברחבי הבית הדגישו בפניהם את הדברים הטובים וספרו סיפור או שניים על הרכישה של הבית רצוי שיהיה קצר ו מעניין ,אתם לא רוצים לייבש את הקונה הפוטנציאלי .ואם כבר עשיתם זאת ,תמיד אפשר לכבד אותו בכוס תה מצמחי התבלין בגינה .

אני אישית בעד להשאיר תמונות חביבות של המשפחה ,הקונה יוכל לדמיין את עצמו ואת משפחתו בבית הזה .

דבר אחרון למחשבה חשבו אם יש לכם תמונות אוספים שהם עלולים להוות סוג של מטרד או לגרום להסתייגות  (כמו לדוגמה פוחלצים למיניהם -הלכתי בכוונה בהגזמה ) או תמונות על קירות הבית שעלולות להביך ציבור מסוים של קונים .

אל תשכחו להיות סבלניים ,אדיבים והכי חשב להשאיר על הקונה רושם טוב .

שיהיה בהצלחה !

ובשעה טובה !

כתיבת תגובה